Gdzie można się reklamować?

Marketing w internecie stanowi konkurencję dla pozostałych mediów: prasy, radia i telewizji, nie wyłącznie dlatego, że rośnie popularność serwisów internetowych, niemniej jednak też dlatego, że konsumenci szukają treści i produkcie w wyszukiwarce. Kto zajmuje pierwsze pozycje, ten posiada szanse dotrzeć do klienta bez nachalnego i głośnego polecania produktu, ale poprzez wartościowe artykuły, wywiady. Kolejną pozytywną cechą promocji internetowej jest cena.

 
Są do wyboru serwisy i blogi o dobrej pozycji w wyszukiwarce, z których link poprawia widoczność strony klienta, a jednocześnie nie są tak drogie, jak spot w telewizji. Z całą pewnością w sieci też są autorzy, którzy się cenią – blogerzy influencerzy. Wszystko zależy od celu kampanii. O ile jest nią zyskanie linku w wartościowym serwisie, czy reklama treści, wystarczy średnio rozpoznawalny blog lub serwis. Możemy się zdziwić skutecznością takich działań, bo nawet niewielka liczba stałych czytelników darzy blogera sporym zaufaniem i jest gotowa zainwestować w polecane przez niego produkty. Dlatego inwestując w reklamę w internecie należy skupić się na dwóch celach, jest nim reklama wyszukiwarek, czyli osiągnięcie wysokiej pozycji w Wyszukiwarkę, a to uda nam się, m.in innymi dzięki pozyskaniu linków z wartościowych serwisów, a równocześnie należy zwrócić uwagę na reklama treści. Wywiady, artykuły eksperckie pozwolą budować świadomość klienta o produkcie. Nie chodzi o to, by pisać nachalne, wychwalające produkt teksty sponsorowane, niemniej jednak być dzielić się wiedzą, stawiać w pozycji profesjonalistę, to być może nie zaprocentuje od razu, niemniej jednak po paru tygodniach albo miesiącach.
Dodatkowe informacje: https://warto2wiedziec.wordpress.com/2016/10/14/pozycjonowanie-kluczem-do-renomy-strony-internetowej.